Filozófia

Balogh, Balogh, maga megint azt hiszi, hogy okosabb mindenkinél. Közben nem lát előre, csak egyhelyben topog. Nézze meg Bittert! Elhozta nekünk a Nemzetközi Innovációs és Ügyfélelégedettségi Díjat úgy, hogy a rendszert még be se vezettük. Prezentálta a konferencián, hogy ez milyen horderejű dolog, és meg is győzött mindenkit. Ezt a hozzáállást várom magától is, nem azt, hogy azon lamentáljon, hogy mi valós, meg mi nem, mi igaz, meg mi nem. Mi maga, filozófus?!

Beleásni?

Nézze, Balogh! Amit maga magyaráz, afölött eljárt az idő. Nekünk olyan emberek kellenek, akik mindenhez is értenek – legalább egy kicsit. Majd menet közben felszedik a tudást, ami kell, aztán áttesszük őket a következő projektre. Maga meg itt „beleásni” akarja magát a saját silójába, hogy aztán addig ásson, amíg teljesen el nem temeti magát, és fogalma se legyen, mi folyik a valódi üzletben! Nem! Amíg nem érti meg, hogy Darwin, Kant, van Gogh, Tesla meg a többi szerencsétlen valójában csak beszűkült, monomániás, gyáva kihívás-kerülők voltak, addig tényleg nem tudom, hogy tudok-e kezdeni magával bármit is a jövőben.